Dovolená snů

20.5.2019 Vyp Od uniad.cz

Pro většinu z nás je dovolená místo klidu a odpočinku, ale co když na dovolenou pojedeme s dětmi či domácím zvířetem? Jaké úskalí nás může na naší cestě na dovolenou potkat? A je vůbec možné prožít vysněnou dovolenou s dětmi nebo dítětem za zády?
tropická laguna
 
Dovolená bez dětí a domácích zvířat
Takovou dovolenou si mohou dovolit ti, co nemají status rodiče, nebo jim, popřípadě někdo ratolesti pohlídá. Pak taková dovolená stojí opravdu za to. Nikoho nemusí hlídat, mohou se vrátit v kteroukoliv hodinu do hotelu anebo bungalovu, nemusí se stále ohlížet, jestli mají vše, co si sebou přivezli. To je dovolená, na kterou si přijeli odpočinout, zrekreovat se a nabrat nové síly, ať už do práce nebo na domácí povinnosti. Na takové dovolené mohou jezdit na člunech, potápět se, dělat si vycházky v noci při měsíčku, jsou pouze dva a nikdo navíc.
 
Turistická dovolená
Během této dovolené je jedno, jestli sebou mají rodiče děti anebo jedou sami. Je jasné, že musí kvůli dětem sice upravovat terén, nemohou také vylézt všude, ale mohou si i tak užívat turistiky. Děti jsou nadšené, že mohou lézt všude, vyskotačí se a večer v klidu usnou a spí jako miminka. Poznávají krásy přírody a vidí kolem sebe mnoho nových věcí.
 
Dovolená u moře
Když se vyrazí na dovolenou s dětmi k moři, rodiče zvažují, zdali je lepší cesta autem, autobusem, letadlem či vlakem. Co bude děti více bavit? Budou chvíli hodné? Nebude jim špatně? V tomto případě jde o to je zabavit a nezapomenout, při cestě autem či autobusem jim dělat přestávky, většinou je nejlepší, pokud jsou to děti do 10 let, zhruba po 2-4 hodinách jízdy. Samozřejmě, když usnou, zastavovat se nemusí. Děti rády jezdí k moři, plavat v něm je pro ně zážitek, staví hrady z písku a pokud je to zájezd All Inclusive s dětským klubem, jsou rády o to více. I rodiče si mohou alespoň přes den odpočinout.
 
 slunce za palmami
Dovolená s dětmi a domácími mazlíčky
Poslední dobou je trendem, že rodiče berou na dovolenou celou domácnost, tedy včetně domácích zvířat. Cestování např. se psem má stejné podmínky jako s dětmi, dělají se častější zastávky, kontroluje se, zdali není zvíře přehřáté, popřípadě se podají před jízdou zvířeti léky na uklidnění. Na takovou dovolenou je nejlepší vyjet do přírody, nemusí to být ani moc daleko, v České republice je hned několik kempů, kde akceptují domácí zvířata. Důležité je zabavit dítě i psa rodinnými procházkami, či různými hrami v lese nebo na louce to určitě dokážete.
 
Dovolená je o načerpání sil, o odpočinku a relaxaci. Každý to má nastavené jinak. Někdo v životě nebyl u moře, ale Českou republiku má v malíčku, jiní zase znají svět okolo, ale naši zemi ne. Dovolená je tam, kde se člověk cítí dobře.