Peníze

Žijeme v době, ve které jsou ceny téměř všeho velice vysoké – potraviny (a to především v případě, když se někdo rozhodne pro zdravé stravování a nakupování bio potravin), oblečení (zejména kvalitní a značkové), pronájem bytu (například v Praze- pro člověka, který studuje nebo chce bydlet sám bez spolubydlícího či partnera, je byt v Praze téměř nedostupný) a zkrátka veškeré nezbytnosti ke každodennímu žití.
cihlová pyramida.jpg
Minimální mzda, o níž vydává Vláda (která má výkonnou moc a je státním orgánem) vládní nařízení, je v současné době 12 200 korun českých (od 1. 1. 2018). Vzhledem k tomu, že pronájem bytu v Praze je téměř nemožné sehnat za menší částku, než je 10 000 korun českých za měsíc (a to do toho nepočítám příplatky za elektřinu a služby), tak je 12 200 korun českých silně nedostačujících pro jedince, který bydlí sám. Nejhorší je, když má všechny výdaje uplatit například svobodná matka, která žije pouze z mateřských sociálních dávek.
Na druhou stranu, když se podívám na facebookové stránky, na kterých jsou nabídky prací a brigád, málo kdy najdu nabídku práce, jejíž finanční ohodnocení je menší než 100 korun českých za hodinu čistého (přičemž u minimální mzdy je částka na hodinu znatelně nižší). Většinou se odměna za vykonanou práci pohybuje okolo 150 korun českých za hodinu.
malá pokladnička.jpg
Brigádníků je málo a jsou potřeba, a to zejména v období prázdnin. Tak proč si tolik lidí stěžuje, že nemá peníze? Podle mého názoru je to jen otázka toho, kolik času, energie a úsilí je člověk pro svůj osobní komfort obětovat- a tím nemyslím jen práci jako takové, ale i přípravě (mezi kterou patří například středoškolské a vysokoškolské vzdělání).
Závěrem napíšu jen to, že je věcí každého člověka jak si svůj život zařídí, protože ho má každý jen ve svých rukách. Takže jestli patříte mezi lidi, kteří nejsou spokojeni se svými příjmy,je jen na vás, zda to změníte nebo ne.

4.1/5 - (12 votes)