Jak zvládnout své finance?

21.6.2021 Vyp Od uniad.cz

Normálním spokojeným životem se mohou pochlubit jedině ti z našinců, kteří mají dostatek finančních prostředků, jimiž takový život financují. Kdo peníze má, má i všechno, co je k životu zapotřebí, nemusí si nic odříkat ani se v něčem omezovat. Na rozdíl od těch, kteří penězi neoplývají.

Jenže mezi námi nejsou jenom ti, kteří peníze mají. Je tu i spousta těch, jimž se jejich financí někdy nedostává. Někdy méně a někdy více citelně, ba někdy i přímo katastrofálně. A i ti přece potřebují žít. A jak to mají právě ti posledně zmínění zvládnout?

americké dolary

No jak asi? Když to nejde vyřešit jinak, berou si v dobách nedostatku půjčky, jež jim pomáhají zvládat současné potíže na úkor budoucích příjmů. Což je naštěstí možné.

Ovšem nikde není psáno, že lidé ve finanční tísni dostanou bankovní půjčku. Tito mohou obejít klidně i všechny banky, jež u nás máme, ale třeba i ze všech mohou odejít s prázdnou. Protože jsou v bankách kladeny na kvalitu žadatelů o půjčky vysoké nároky, a takovým požadavkům se nejednou jenom těžko vyhoví. A někdy jsou tyto i vysloveně nad síly těch, kteří se dostali do finančně nezáviděníhodné situace.

dolary USA

A jak si mají půjčit ti, jimž v bance nepůjčí? Nejlépe tak, že se obrátí se svou žádostí na nebankovní společnost. Tady se dá totiž vzít i hypotéka bez dokládání příjmů, a u té lze uspět i v případě, že člověk nikde jinde naději nemá. Stačí tu dát do zástavy nemovitost, stačí takové příjmy, jež umožní hradit splátky, a každému tu půjčí třeba až sedmdesát procent ceny nemovitosti, jež je dána do zástavy. A dlužník pak může mít i celých třicet let na to, aby takové půjčené peníze vrátil.

Což je, jak se mnou budete jistě souhlasit, docela dobré řešení. Jistě, jde tu o poněkud dražší nabídku, než jakou poskytují banky, ale je to výhodné, když člověku nikde v bance nepůjčí. Je to jistota.