Jak úspěšně zvládnout výukové lekce v autoškole

16.10.2021 Vyp Od uniad.cz

Autoškolu si vybírejte intuicí – o výběru autoškoly rozhoduje řada faktorů a vy byste se měli zaměřit zejména na to podstatné – zda dodržují zákonná ujednání, zda mají potřebné vybavení a poskytují všechny předepsané výcvikové hodiny teorie i praktického tréninku, a zároveň jaké jsou zkušenosti těch, co jí absolvovali před vámi. Prostudujte si také ceník, abyste pak nebyli nepříjemně překvapeni.

tachometr v autě

Postavte se stresu zpříma – stres je za volantem ten největší nepřítel a zpočátku svírá mnoho těch, co za volant usedají jako začátečníci. Proto nesmírně záleží při výběru autoškoly i volba instruktora, aby vás podržel, nezesměšňoval, aby si uvědomoval, že i on jednou začínal, a aby vám také dokázal předat své vlastní zkušenosti a momenty, s nimiž překonáte úskalí běžného provozu.

maska bílého auta

Snažte se ve svém zájmu procvičit i obtížné úkoly – někteří lidé ve snaze mít to rychle za sebou mohou rezignovat na ty obtížnější výcvikové lekce a spoléhají na štěstí nebo na životní situace, do nichž se jistě nedostanou. Silniční provoz je však dnes natolik hustý a ošemetný, že byste neměli takto kalkulovat a měli byste se naopak lépe připravit. Využívejte možnosti pořádně nacvičit couvání, parkování a další obtížnější lekce. Nic se vám nemůže stát, vozidla jsou pojištěná, za své chování nenesete během výuky zodpovědnost, ta na vás dopadne až poté, co budete řídit vůz sami s řidičským oprávněním v kapse.

Dbejte na vhodnou životosprávu – docela banální záležitost, ale nesmírně důležitá právě za volantem. Čím více těžce stravitelných pokrmů před jízdou nebo před zkouškami z teorie, tím více odkrvený mozek, únavy a nesoustředění. To samé platí i pro bílý cukr a výrobky z bílé mouky. Dejte raději přednost ovoci, zelenině a celozrnným obilovinám, zdravým tukům, a třeba ořechové směsi se sušeným ovocem. A nezapomínejte ani na pitný režim s dostatkem hořčíku, který uklidňuje mysl a bystří smysly.