Jakou rasu psa?

29.8.2021 Vyp Od uniad.cz

Přejete si koupit psa? Pokud ano, jistě jste už přemýšleli nad tím, které psí rasa je právě pro vás tou nejvhodnější. Ono se opravdu není čemu divit, že nad touto důležitou volnou opravdu hodně přemýšlíte. Je to totiž právě rasa psa, která z velké části ovlivňuje charakter psa, jeho inteligenci, nebo základní vlastnosti. Pojďme se tedy společně podívat na ty nejznámější psí rasy a pojďme si shrnout i jejich základní charakteristické rysy.

malé štěně

Především v posledních letech je asi nejoblíbenější rasou akita inu. Pokud zadáte do vyhledávače frázi akita inu chovatelská stanice, ihned dostanete celou řadu chovatelských stanic, ze kterých si můžete koupit štěňátko. Akita inu je psí rasa, která vám bude dělat opravdu velkou radost. Jedná se o veselého pejska s velkou chutí do života. Je vhodný jak pro rodiny s dětmi, pro seniory, tak pro samotáře. Pejsek je klidný a může být jak v malém bytě, tak venku na zahradě. Zkrátka, s tímto inteligentním pejskem se už nikdy nebudete cítit sami. Jedná se o výborného společníka i na dlouhé procházky, nebo pro psí sporty.

malý pes

Dalším velmi oblíbenou psí rasou, jsou němečtí ovčáci. Toto plemeno je v České republice bezpochyby nejrozšířenější. Jedná se o dominantní a velmi akční plemeno, které je přímo stvořené na velkou zahradu, kde se může dosyta vyběhat. Je výborným hlídačem a kamarádem nejen pro svého pána, ale i pro celou širší rodinu. Výborně vychází s dětmi a je věčně dobře naladěný. Nicméně musíte si dát velký pozor na výchovu, která se velmi snadno může zvrtnout. Plemeno je dominantní a musí jasně vědět, kdo je jeho pánem a kde má vytyčené hranice.

Pokud tyto plemena nejsou úplně váš šálek kávy, můžete zkusit nějaké malé plemeno, jako například jezevčík. Ten je výborným společníkem i do malých bytů. Nicméně nabídka malých plemen je opravdu široká a každý si z nich určitě vybere.