Osvědčené přípravky v péči o vodu nejen v bazénech

29.4.2023 Vyp Od uniad.cz

V bazénech i vířivkách je nutné za každých okolností udržovat určitou kvalitu vody. Platí to nejen u komerčně využívaných míst, ale i v domácím použití. Zkažená voda totiž na první pohled není vzhledná a odrazuje od koupání, zároveň však může způsobit zdravotní komplikace.
V současné době jsou, i přes různé alternativy, asi nejpoužívanějšími přípravky k úpravě vody ty s obsahem chloru. Může za to jejich vysoká spolehlivost a účinnost. Všechny tyto přípravky fungují na bázi aktivního chlóru.

Vyberte si ze široké škály výrobků

Že jsou použity právě tyto přípravky, poznáte většinou podle typického zápachu, který ale není nebezpečný. V nabídce je široká škála výrobků v různých formách. Existují výrobky tekuté, granulované či tabletové.
Tabletové přípravky
Mají ovšem také několik variant. Od jednosložkových po multifunkční 5v1. Jednosložkové tablety slouží pro pouhé dodání potřebného množství chloru do vody. Ty multifunkční toho už umí podstatně více. Například varianta 5v1 umí dodat chlor, vyvločkovat nečistoty, desinfikovat, zbavit vodu zákalu a zamezit vzniku řas.
Tekuté přípravky
Nejčastěji je to chlornan sodný, slouží rovněž k dodání Cl do vody, na rozdíl od tablet ho však lze použít i k údržbě vody pitné, třeba v domácích studnách, která by se jednou za čas měla též provádět. Je to nejběžněji používaný prostředek.
Granulované přípravky

Například Chlor shock a Chlor stop, slouží k rychlému, tedy šokovému zvýšení nebo snížení hladiny Cl v závislosti na zjištěných hodnotách při kontrolním měření. Požadovaná hladina by se měla pohybovat v rozmezí 0,3 – 0,6 mg/l.
Podrobné informace o všech produktech najdete pod http://eshop.techneco.eu/.
Před použitím přípravků na úpravu bazénové vody nezapomeňte zjistit její pH, od jeho hodnoty se pak odvíjí jejich dávkování. Při samotném dávkování se řiďte pokyny výrobce, jen tak budou výrobky fungovat stoprocentně.