Postcrossing jako koníček spojující svět

29.4.2023 Vyp Od uniad.cz

Co to je Postcrossing?

Postcrossing je pár let starý projekt založený několika nadšenci, jejichž cílem bylo propojit co nejvíc lidí se stejným zájmem po celém světě. Každý člen tohoto projektu rozesílá pohlednice do celého světa a na oplátku získává pohledy od jiných Postcrosserů.
 postcrossing hobby

Jak to funguje?

Princip je vlastně velice jednoduchý. Na začátku se zaregistrujete do systému na internetu, zadáte obecné informace a hned můžete začít posílat. Stránka Vás totiž zaregistruje do registru všech světových uživatelů, ze kterých si vy i všichni ostatní vybíráte jiného uživatele, kterému zašlete pohled, a to zcela náhodně! Každý uživatel si navíc může na svůj profil napsat něco o sobě a taky o tom, jaké pohledy by si přál dostávat. Na základě těchto informací pro něj můžete vybrat správné téma pohledu, pohled vyšperkovat a třeba přidat i něco k němu. Tento koníček je velice rozmanitý a fantazii se meze nekladou! Základním stavebním kamenem je pravidlo „1 za 1“ (tedy za 1 poslaný pohled 1 obdržíte, není to však stoprocentně dané pravidlo, obě dvě čísla se mohou lehce lišit).
 
S některým z uživatelů se také můžete domluvit na tzv. swapu, což znamená, že si spolu začnete pravidelně vyměňovat dopisy, pohledy a drobné dárečky (to záleží jen na Vás). Máte tak šanci dozvědět se ještě víc o zemi, která Vás zajímá a procvičit si cizí jazyky (základním jazykem je samozřejmě angličtina, ale není zakázáno psát si jakýmkoli jazykem).
poštovní známky 
 

Proč bych s tím měl/a začít?

Postcrossing je koníček pro lidi, kteří rádi něco sbírají, poznávají celý svět nebo se chtějí seznámit s nejrůznějšími kulturami. Je to koníček, který spojuje lidi napříč celým světem a nikdy nevíte, jestli si přes něj dokonce nenajdete nové kamarády. Navíc tato záliba není nějak zvlášť drahá (do 50Kč za jeden pohled).
Postcrossing je prostě jako dělaný pro ty, co chtějí poznat svět z pohodlí domova. Pokud k nim patříte, tak neváhejte a začněte ještě dnes!