Youtube jako zdroj obživy a slávy

20.9.2018 Vyp Od uniad.cz

Mnozí z nás sníme o tom, že bychom se na naše zaměstnání či povinnosti nejraději vykašlali a začali svou kariéru z domova, například v oblasti zábavy. Někteří to tak udělali už dávno a dnes si žijí více méně dobrým životem, mají miliony fanoušků po celém světě a dělají to, co je baví. Minimálně tedy to předstírají. My se dnes podíváme na ty, kteří alespoň nějak svým divným způsobem také prorazili na internetové scéně, byť ne tak velice jako například Pewdiepie se svými Let’s play videi apod. Někteří jsou známí více, někteří už svoji kariéru po dlouhých letech ukončili, my se na ně i tak podíváme.
filmový pás youtube.jpg


FilthyFrank


Youtuber George Miller byl inspirací pro valnou většinu internetové komunity, memes, a vůbec tak nějak podvědomě se vkradl do každého mysli minimálně svým Harlem Shake, který jednu dobu zachvátil celou zeměkouli. Jeho sláva je spíše nezamýšlená, protože spousta věcí má kořeny právě u něj, aniž by se o tom vědělo. Jeho videa jsou však spíše pro dospělé obecenstvo, neboť si v nich dělá srandu ze všeho, z čeho se sranda běžně nedělá a jeho speciální hosté nejsou výjimkou. Možná proto se od něj samotný Youtube distancoval a nechce s ním ani natáčet každoroční Rewind (který je rok od roku horší). Hair puke cake video mluví za vše. Svoji filthy éru ale hodil dávno za sebou a dnes je z něj docela známý zpěvák a producent pod jménem Joji.
youtube ikona.png


Howtobasic


Mrtvý kanál, který odešel do internetového pohřebiště po dlouhých letech „originálního“ bavení lidí svými instruktážními videi, nebo spíše parodiemi na ně. Miliony fanoušků a přitom stačilo jenom házet vejce na podlahu, brilantní a jednoduché.


Rhett and Link


Dva chlápci, kteří točí videa snad od úsvitu Youtube, jsou dnes více či méně známí pouze svou velkou fanouškovskou bází. Nové fanoušky jim rozkrádají hlavně nový youtubeři a Rhett s Linkem se tak pomalu sápou do síně slávy, byť stále nahrávají další videa a jejich ranní show je dokonce jedna z nejsledovanějších.