Čistička vzduchu umí zázraky

29.4.2023 Vyp Od uniad.cz


Když konstatujeme že čistička vzduchu umí zázraky její vlastníci dají za pravdu. Čistička se hodí do každé domácnosti zejména v období zimních měsíců, kdy minimálně větráme a vzduch je navíc horší kvality je k nezaplacení. Čistička vzduchu se hodí především pro alergiky, protože dokáže ze vzduchu odstranit potencionální alergeny jako jsou plísňové spory, viry a bakterie a v neposlední řadě snižuje prašnost a působení radonu. Její chod má vliv nejen na obyvatele domácnosti, ale jejím benefitem je to, že podporuje růst rostlin.

modrá obloha

Téměř bez práce

Čistička vzduchu patří mezi spotřebiče, které vyžadují minimum péče. Samotná údržba se v závislosti na prostředí a typu čističky provádí jednou týdně a u většiny čističek nezabere víc jak pět minut. Některé čističky jsou vybaveny senzory, které nás na nutnost čištění upozorní čímž nám usnadní nutnost na pravidelné čištění pamatovat.

Finančně čističky patří mezi nenáročné spotřebiče i při celodenním provozu. Tichý provoz by měl být pro čističku samozřejmostí, ale je dobré raději se optat se na tuto skutečnost prodejce. Celodenní chod bych měl být samozřejmostí, a i s tímto faktem výrobci počítají.


Čistička nevynahradí větrání to je na vždy na prvním místě, ale zejména v chladných měsících roku, kdy okna otevíráme jen na nezbytně nutnou dobu je neocenitelným pomocníkem. Nedostatečně větraná místnost je příčinnou bolesti hlavy, nízké koncentrace a špatné nálady.

noční bouře

Na trhu jsou čističky vybaveny benefity, jedním z nich je zvlhčování vzduchu. Mezi nápady mladých designérů, které se zařadili do soutěže je létající čistička vzduchu, takže kdo ví, jakou budou mít podobu čističky vzduchu budoucnosti.

Čistička si může najít místo v každé domácnosti. Zdravotní hledisko je to první proč si ji lidé pořizují. Doma trávíme většinu času, proč si neudělat kolem sebe zdravé prostředí?