Aby kapesní zloděj neměl šanci

29.4.2023 Vyp Od uniad.cz

Dovolenou může zkazit hned několik věcí. Některé nemůžeme ovlivnit vůbec a některé si můžeme sami zavinit svou neopatrností. Na dovolenou se určitě těší každý. A většinou na ni člověk šetří docela dlouho. Zvláště, jestli míří do ciziny. Poté, co zaplatí zájezd, dojde si do směnárny vyměnit veškerou hotovost za eura. A pak už jen vyhlíží, až se na něho usměje vytoužené moře.
·        Tak, jako můžeme v českých lesích (a nejen českých) narazit na jednoho nepříjemného parazita, můžeme na něho ve větší podobě narazit i v zahraničí.
plná peněženka
·        Je to KAPESNÍ ZLODĚJ.
o   Člověk, který je přesvědčený, že když má někdo na dovolenou v zahraničí, asi na tom tak špatně nebude a je potřeba mu trochu upustit naditou peněženku.
Turista dojde k nějakému stánku, sáhne do kapsy nebo tašky a zatočí se mu hlava. On přeci ví, že tam ta peněženka ještě před půl hodinou zaručeně byla. Hledání u předchozího stánku většinou nepřinese žádný efekt, a tak se musí s nastalou situací nějak vyrovnat. Ještě ke všemu udělal tu chybu, že si vzal veškerou hotovost pro jistotu s sebou. Co kdyby se mu do hotelového pokoje vloupal zloděj.

Na dovolené bez peněz

Nejhorší je, když se do této situace dostane rodina s dětmi. A pokud máte pobyt beze stravy, tak je to opravdová katastrofa. Staré české pořekadlo tvrdí, že pokud nejde o život, vždy se dá najít nějaké řešení.
kreditní karta v ruce
Máte-li v Čechách nějaký spolehlivý záchytný bod, kterými jsou například příbuzní nebo přátelé, můžete požádat o pomoc. Druhým pomocníkem bude PES. Ne snad, že by nějaký šikovný chlupáč Vaše ztracené finance vyčenichal. Jedná se o společnost Peněžní expresní service, jejímž prostřednictvím Vaši blízcí zašlou peníze na zbytek pobytu. Budou tam ještě téhož dne. Rozhodně je lépe ale takovým situacím předcházet. Proto je řešením vzít si na dovolenou platební kartu. Téměř nikde s tím nemají problém.