Na dovolenou do Mnichova

29.4.2023 Vyp Od uniad.cz

Mnichov je hlavní město Bavorska, které leží v podhůří Alp. Je to třetí největší město Německa a patří k nejbohatším a nejrychleji se rozvíjejícím městům v Německu.
dopravní systém
 
Kultura
 
I zde najdete velké množství různých památek, jako například: Glockenspiel (zvonkohra na budově radnice na náměstí Marienplatz), Frauenkirche (chrám z kterého je krásný výhled a přímo v chrámu najdete obrazy známých malířů), Viktualienmarket (je trh, kde najdete všechno pohromadě, v oblibě ho mají hlavně labužníci, pokud si chcete pochutnat na dobrém jídle, tak ho určitě navštivte), Deutsches Museum (největší museum na světě, které vám představí vše od pevniny až k vesmíru), Kunstareal (muzejní komplex, najdete zde galerie a muzea), Englischer Garten (rozhodně se zajděte podívat, hlavně v teplých měsících zde najdete překrásně rozkvetlé růže), Olympijský park (z roku 1972 a nyní je z něj zábavní centrum, můžete se jít podívat na fotbalový stadion, podívat se k rockovému muzeu v olympijské věži a projít se kolem jezera), Muzeum BMW Welt (je poctou jednomu z nejznámějších bavorských exportérů, pro nadšence aut ideální volba), zámek Nymphenburg (najdete zde i krásnou zámeckou zahradu, v zámku můžete obdivovat bohatou výzdobu interiérů). Můžete navštívit i mnohé pivní zahrádky: Augustiner Brästuben, Waldwirschaft,  Augustiner Keller a další. Určitě znáte i Oktoberfest (dvoutýdenní pivní festival).
 
Ubytování
 
V Mnichově jsou samozřejmě velké možnosti ubytování. Lze využít hostely, ale také hotely a velice luxusní hotely. Ceny jsou opravdu různé, ale hotel můžete sehnat již od 1 000 Kč.
 pouť v Mnichově
Zkrátka toto město nabízí velkou možnost kulturních i zábavních možností. Určitě je dobré strávit dovolenou v tomto městě v době Oktoberfestu. Tento festival piva stojí za zhlédnutí, nejen kvůli možnosti konzumaci piva, ale také kvůli atmosféře, která zde vždy stojí za to. Parádně si odpočinete a třeba poznáte i nové kamarády a budete se pravidelně vracet. Můžete se sem dostat autobusem, vlakem nebo letadlem. Osobně jsem jel vlakem a byla to velice pohodlná cesta. Přeji všem příjemnou dovolenou.