WhatsApp Business aneb snadno a jednoduše

29.4.2023 Vyp Od uniad.cz

WhatsApp je velmi používanou a populární aplikací v rámci komunikace. Však to, že se jedná o více jak jednu miliardu uživatelů, hovoří za vše. Nicméně vize je taková, aby došlo k posunutí této aplikace dál nebo o další stupeň vpřed. A tak se intenzivně pracuje a rodí nová vize i pro společnosti a firmy.
logo whatsapp
 
WhatsApp Business aneb novinka v rámci aplikace pro firmy
 
Tento komunikační nástroj však bude více orientován na menší firmy a drobné podnikatele. Vývojáři se tak zaměřili v rámci vývoje komunikačního nástroje, který bude spojovacím prvkem či sloužit pro komunikaci mezi firmou a zákazníkem.
 
Jde o to, že je spousta firem, maloobchodů apod., kteří komunikují se spoustou zákazníků. Nicméně ne vždy zákazník má jistotu, že se jedná o kompetentního zástupce dané firmy a nejde pouze o podvod.
 
Tvůrci se rovněž věnují v rámci vývoje aplikace WhatsApp Business i na samotný chod, aby jednak vše probíhalo tak, jak má a to v co nejkratším možném čase. Je preferována zpětná vazba uživatelů. Stejně tak veškeré informace o dostupnosti je snahou podat co nejrychleji.
 whatsapp ikona
WhatsApp Business aneb v čem se liší a jaké má přednosti?
 
Jelikož je novinka prozatím dostupná jen pro Android a to jen ve vybraných zemích, nezbývá zájemcům u nás si ještě chvíli počkat. Pro nedočkavce je možné stažení z internetu a to instalační APK balíček a nainstalovat do svého chytrého telefonu. Nicméně se samozřejmě počítá a očekává, že bude aplikace postupně rozšířena do všech zemích a dostupná tak, jako je běžná verze WhatsApp pro komunikaci s přáteli či rodinou.
 
WhatsApp Business je stejně jako klasický WhatsApp pro chatování. Ale v tomto případě se zákazníky či klienty. Nutností je opět zaregistrování prostřednictvím telefonního čísla. Zde však je podpora i pevné linky. Pouze je zapotřebí potvrzení registrace místo SMS zprávy přes hlasový kód. Na jednom mobilním telefonu je možné mít k dispozici a k užívání klasický i Business WhatsApp. Pro WhatsApp Business lze mít i k dispozici zcela samostatné pracovní číslo.
 
Uživatel poté vytvoří na AhatsApp Business profil vlastní firmy, jenž vypadá obdobně jako je tomu u soukromého užívání klasické aplikace WhatsApp, ale oproti tomu se verze Business liší kromě názvu firmy i tím, že jsou tam uvedeny také informace ohledně telefonního čísla, odkazu na webové firemní stránky, adresa firmy, otevírací doba apod.