Jak se sportem nedobrat až k invaliditě

29.4.2023 Vyp Od uniad.cz


Je pravda, že sport je pro naše tělo velmi důležitý. Nic se ale nemá přehánět. Mohlo by to totiž zajít až tak daleko, že by se z nás časem mohli stát invalidé.


Existují sporty, které nejsou pro naše zdraví úplně ideální. Mohou nám totiž přivodit velké množství zdravotních komplikací a to rozhodně nikdo z nás nechce.
invalidní křeslo


Po každém sportu je velmi důležitý dlouhodobý relax, ať už se jedná o fotbal, hokej

nebo basketbal. Nic se nesmí podceňovat. Samozřejmě to záleží na tom, jak moc si sami sebe vážíme. Když tělu necháte ještě pár minut oddechu navíc, bude vám rozhodně vděčné a vy se nebudete cítit tak unavení.


Mezi nejvíce rizikové sporty patří například gymnastika nebo vzpírání. Nemusí být prováděny špatně, aby jejich následky byly pak nevratné. Dávejte si tedy při provádění těchto sportů velký pozor, abyste si neublížili.


Největší podíl na tom všem má ale i špatná příprava. Na tu už se tolik nehledí tak jako kdysi, takže úrazů v čím dál tím větším množství přibývá. Nebo je příprava naopak až vyhrocená. Možná vás překvapí, že dokonce i ti, kteří hrají šachy, musí být dobře fyzicky připraveni. Nám se to zdá opravdu jako hloupost, ale proti gustu…


Všechny sporty se začínají posouvat výš a výš. V dřívějších dobách lékaři vídávali problémy hlavně s intenzitou nebo srdcem. Dnes už jsou to pohybové aparáty jako kolena, ramena apod.


Sporty mají ale i vliv na oslabení naší imunity. Snižuje se totiž naše obranyschopnost, a proto jsou sportovci ve větším množství náchylní k chycení kdejakého viru.


Je důležité konzumovat alespoň nějaké doplňky stravy, které dokáží tělu opravdu pomoci.
žena v rozštěpu


Rozhodně je velký rozdíl v tom, zda sportujete rekreačně nebo intenzivně. Rozhodně pokud sportujete intenzivně, můžete také trpět různými únavovými syndromy a můžete být přetížení. Tohle se vám u těch rekreačních stát nemůže. Opravdu nikdy nepodceňujte odpočinek

a regeneraci.


Sport je pro naše tělo opravdu důležitý, ale přeci jen všeho s mírou.