Hry do auta

29.4.2023 Vyp Od uniad.cz

Nemusíte hned cestovat s dětmi, proto abyste si v autě mohli zahrát. Naopak hra s rovnocennými partnery bude pro vás mnohem zábavnější. Cesta Vám tak bude lépe utíkat a v případě, že například uvíznete v několikakilometrové koloně, nebudete muset hned propadat chmurným náladám. Nejjednodušší hry jsou do auta ty nejlepší! Vzpomeňte si klidně na dětství, jaké hry s Vámi v autě rodiče hráli a zkuste si je zahrát teď jako dospělí. Jakékoliv úpravy pravidel, které přispějí k větší zábavě a spádu hry, jsou předem povoleny!
nohy z okénka auta
·         Uhodni zvíře
Jedna osoba si myslí zvíře a ostatní se na něj ptají. Dotazovaný může odpovídat pouze „ano“ nebo „ne“. Nemusí se přirozeně jednat pouze o zvířata, klidně můžete být kuchyňskou pomůckou či nemocí. Záleží už čistě na vás? Chcete hru ještě více ozvláštnit? Co takhle si ji zahrát v cizím jazyce? Ideální varianta při cestě do ciziny.

·         Každý jednu větu
Máte spisovatelské ambice a čtete rádi například sci-fi příběhy? Což takhle jeden takový vymyslet v průběhu cesty? Stačí vymyslet název příběhu a můžete začít. Každý hráč rozvíjí příběh vždy jen jednou větou a pak předává štafetu dalšímu, dokud na něj zase nepřijde řada.
tunelové propojení
·         Najděte nejbizarnější název filmu
Zvolte si jedno slovo, klidně třeba česnek a tímto slovem nahraďte vždy podstatné jméno v nějakém názvu filmu. Vzniklé názvy vás bezpochybně velmi pobaví a rozvinou Vaši fantazii nevídaným směrem.  Nevíte náhodou, jak dostat česnek do polepšovny?
autíčko na mapě
·         Slovní kopaná
Klasika všech klasik. Hraje se opět do kruhu. První osoba tzv. „vykopne“ nějaké slovo a další hráč musí říct slovo začínající na poslední písmeno či slabiku. Slova by se neměla opakovat. Opět záleží jen na Vás, jak si případně modifikujete pravidla hry, zda například nepřidáte nějaká další omezení, že se smí jednat třeba jen o podstatná jména, nebo naopak všechny ostatní slovní druhy kromě podstatných jmen.