Instalatéři jsou důležití

19.8.2022 Vyp Od uniad.cz

Instalatéři jsou lidé, kteří http://predklasteri.muzeumbrnenska.cz/656-z-nasich-sbirek.aspx%3Fsid%3D22%26lid%3D593 jsou na první pohled tuctovými řemeslníky, jací nám nestojí třeba ani za sebemenší povšimnutí. Vždyť jsou to lidé, kteří dělají manuální práci, jež se netěší zrovna velké společenské prestiži, navíc jde hodně často i o práci, při níž se člověk hodně nadře a ušpiní, a to už teprve nikoho nepřitahuje. Takže proč se tu o instalatérech zmiňovat, proč se tu o nich rozepisovat a věnovat jim tu prostor?

Odpověď je jasná. Instalatéři si to zaslouží, protože jakkoliv vypadají jako nudní pracanti, kteří nejsou nijak zajímaví, je realita docela jiná, těmto nahrávající. Instalatéři jsou totiž ve skutečnosti náramně důležití lidé, bez kterých bychom si naši každodenní existenci už ani nedokázali představit.

barevné potrubí

Víte totiž, k čemu by u nás dost možná došlo, kdyby nebylo instalatérů? Možná by se kvůli tomu dokonce vylidnily celé rozlehlé oblasti a možná by z našich měst zmizela podstatná část obyvatel. Nevypadá to sice na první pohled věrohodně, ale je to tak. Z hor by lidé odešli, protože by se jim tak nedařilo pohodlně vynášet vodu, z vyprahlých oblastí by se odešlo, protože by tam voda nebyla, a i v městech by nemohlo být tolik lidí vzhledem ke zdrojům oné životodárné tekutiny. Která by leckde nebyla, kdyby tam instalatéři nezavedli vodovod.

Pak bychom daleko hojněji trpěli všemožnými infekčními nemocemi, a to nejen proto, že by nebylo mytí se tak snadno dostupné, jako tomu je díky vodovodu, ale i kvůli exkrementům, které by se bez existence instalatéry namontovaných WC povalovaly všude kolem.

červený kohoutek

A neměli bychom třeba ani plyn, ani nejedno s vodovodem související zařízení. A to by byla hrůza, nemyslíte?

A tak jsem vás už jistě přesvědčil o tom, že jsou instalatéři důležití. A že bychom měli být rádi, že jsou s námi. Zejména ti s z nich, kteří jsou nám schopni a ochotni nabízet jen ty nejkvalitnější a cenově přijatelné služby ve svém oboru.