Speciální brýle proti modrému světlu

10.9.2022 Vyp Od uniad.cz

Jaká je vaše oblíbená večerní činnost? Většina z nás po večerech hraje počítačové hry, pohybuje se v prostření internetových sociálních sítí, nebo sleduje filmy v televizi. Tyto oblíbené večerní aktivity jsou ale celkem nebezpečné pro všechny, kdo mají citlivější oč. Ptáte se proč? Každý monitor, display, nebo obrazovka totiž vyzařují modré světlo. Ne že by svítilo vyloženě modře, ale je to světlo na modré oblasti světelného spektra. Toto světlo je ve večerních hodinách nevhodné a škodlivé. Jednak https://sjp.pwn.pl/slowniki/jednak.html navozuje v našem mozku pocit dne, takže se nedokážeme přizpůsobit pokročilé večerní hodině a často se stává, že nemůžeme usnout. Také ovšem dráždí naše oči tak, že ránou mohou být oteklé, mohou slzet a pálit. Před tímto modrým světlem je třeba se chránit a patřičně ho izolovat. Nejdostupnějším prostředkem v boji proti modrému světlu jsou brýle.

modré světlo

Nebojte se, jsou to opravdu speciální brýle a jsou vhodné pro každého, i pro ty, kteří nepoužívají brýle dioptrické. Tyto brýle jednoduše odfiltrují toto nebezpečné modré světlo a můžeme být v naprostém klidu a užívat si oblíbených večerních činností bez toho, abychom ohrozili svůj zrak, nebo bojovali s nespavostí. Brýle na modré světlo jsou nejen vhodné pro každého, ale jsou i velice slušivé a každý najde takový model obrouček, který se bude přesně hodit k jeho typu obličeje.

modré světlo

Brýle se tudíž stanou i velice elegantním módním doplňkem. Pokud si nevíte rady, jaký typ obrouček vybrat tak, aby vám opravdu slušel, není nic snazšího než se seznámit se zásadami správného výběru na stránkách internetového obchodu Lux brýle, kde se jeden z článků blogu věnuje správné volbě tvaru obrouček vzhledem ke tvaru obličeje. Podívejte se zde i na samotnou nabídku brýlí proti modrému světlu. Obroučky jsou opravdu fantastické a jistě si dokážete vybrat k naprosté spokojenosti.