Jak jde skloubit hobby a líčení?

7.1.2022 Vyp Od uniad.cz

Každý člověk má určité koníčky, které se mohou týkat sportů, času v kuchyni, u malířského plátna či u hudebního nástroje. Ale jsou tu i lidé, kteří milují make-up. Nemyslím teď ženy a dívky, které milují líčení a dokážou tím úžasné kousky. Myslím tím ty, kteří svoje obličeje přeměňují do různým podob herců, hereček, zpěváků, zpěvaček, zvířat, nadpřirozených bytostí, hororových bytostí a do mnoho dalšího.

hobby

Co vlastně k tomu potřebujete? Rozhodně uměleckou duši, protože já osobně jako anti talent na malování, líčení a vše možný, bych tohle vůbec nedokázala. Dále budete potřebovat pevnou ruku, představivost a mnoho času. Takové výtvarné dílo na obličeji vám může zabrat několik hodin a jeho odlíčení také. Občas se říká, že u doktorů čekáte víc, než jste doopravdy u nich. Tak tady to také platí. Děláte se s tím déle, než to máte na sobě.

Taky na to budete potřebovat mnoho stínů, make-upu, linek, latexu, kamínků, štětců. Celkově hromadu barev. Často musíte něco dělat i s vlasy. Buďto je schovat pod síťku nebo z nich vytvořit opravdu cool účes, který se k tomu líčení hodí. Není to jednoduché. Nejhorší je, když se vám to začne odlupovat při troše pocení. Pokud s takovým líčením třeba jdete ještě na nějakou party, tak musíte doladit nejen šperky a nehty, ale také kostýmy.

hobby

Často se pořádala i soutěž, kde se mnoho těchto artistů mohlo přihlásit a na určité období bylo stanoveno téma (například mimozemšťani) a porota i fanoušci pak určité dokonalé výtvory hodnotili a rozhodovali o tom, kdo vypadne nebo kdo se v soutěži udrží a bude pokračovat dál. Na přípravu masky často dostávali nějaké dárky v podobě právě make-upu a mnoha věcí na přípravu soutěžního kola, které určitě každé ocenil. Jak jednotlivé masky si soutěžící připravují jste mohli vidět právě u jednotlivých soutěžících, kteří to například natáčeli na Youtube.