Máte pocit, že ztrácíte svou tvář i idelály?

30.10.2021 Vyp Od uniad.cz

Máte pocit, že ztrácíte svou tvář? Že už to snad ani nejste vy, kdo plný ideálů vstupoval do manželství…?

Ale vy nemusíte ztrácet svou tvář, ideály možná, protože manželství je především soužití dvou původně naprosto cizích lidí, kteří se jednou poznají, přeskočí jiskra a najednou zjistí, že bez sebe nemohou existovat. Takových párů je mezi novomanželi mnoho, když si nasadí růžové brýle a nerozhlížejí se napravo, nalevo, vidí jen toho svého vyvoleného – vyvolenou a jsou přichystáni pro druhého snést modré z nebe.

Jenže ideály a život jsou naprosto rozdílné a pokud se vytrvale držíme svých idejí, a nehodláme si přiznat, že ten druhý je prostě „z masa a kostí“ se všemi svými klady, ale i zápornými vlastnostmi, pak naše společné soužití může začít „skřípat“.

Jsou páry, které si dovedou poradit samy, když si najdou společnou chvíli o samotě a jsou schopni si věci, které je bolí, vyříkat bez vzájemného obviňování, ale to se jedná zpravidla o vyzrálé osoby.

krize manželství

Pokud jste mladí a nevíte, jak dál a trápíte se a domluvy nepomáhají, ale stále máte svou drahou polovičku rádi, pak není třeba plakat nad rozlitým mlékem, ale pěkně tu kaluž setřít za pomoci terapeutické podpory Praha, kde vám budou nápomocni.

Ujišťujeme vás, že není žádná ostuda kontaktovat psychologickou pomoc, naopak na sebe můžete být hrdí, že jste nehodili flintu do žita a nepodali hned žádost o rozvod. Sami víte, že neshody řešit chcete, jen nevíte jak. Ani nemusíte sbírat odvahu, protože vás čeká empatický rozhovor s terapeutkou, odbornicí na mezilidské vztahy, která se dovede vžít do vaší situace a z pohledu třetí a nezávislé osoby vám dokáže nastínit vaši situaci i z jiné stránky. A vy najednou uvidíte, že věci se dají pochopit i třeba jinak a najednou i porozumíte svému protějšku …

žena bez tváře

Pochopíte, že nemá smysl vždy tvrdohlavě trvat na svém přesvědčení a názoru, ale že v manželství je především důležité umět se spolu domluvit, je to o spoustě tolerance, ale také o smíchu a dobré náladě. A tu budete mít, když přijdete na to, že vaše manželství nekrachuje, jen prostě prochází krizí, která má ale ř e š e n í.