Několik tipů na levnou zábavu

29.4.2023 Vyp Od uniad.cz

Žonglér

Žonglovat se může naučit každý. Nevěříte? I ti největší nešikové to zvládnou. Zpočátku si tyto cviky osvojíte se třemi předměty, co se dobře drží v ruce, nejlépe pingpongové, golfové nebo tenisové míčky. V ideálním případě je zkušený žonglér, ale není to podmínkou, zvládnete to sami i s pomocí instruktážního videa na You-Tube.
žonglér na poli
Začátky jsou však obtížné, a čím je předmět těžší, tím rychleji padá k zemi. Zkuste první dny žonglovat jen s textilními kapesníčky, jsou drobné velikosti a gravitace na ně nepůsobí takovou silou. Jakmile to zvládnete, můžete přejít k těžším variacím a většímu počtu předmětů. Brzy zjistíte, jak báječná zábava žonglování je, a nepotřebujete k tomu žádný velký finanční obnos.

Míčové hry

V zámoří je velice rozšířeným typem zábavy driblování a házení míče do basketbalových košů. Není nutné být přímo součástí týmu a podstoupit basketbalový zápas, abyste se dokázali zabavit. Koš si můžete postavit na zahradě, vyjde vás na pár stokorun a stačí vám k tomu docela obyčejný míč ze supermarketu. Zábava je pak zajímavější ve dvou, kdy se bavíte i přihrávkami.
míč nad košíkem

Trampolína

Pohyb na čerstvém vzduchu je vynikající způsob, jak přijít na jiné myšlenky, odreagovat se a zlepšit si náladu. Pohybem se také zbavujeme stresu, jestliže jde ovšem o způsob nenásilný a příjemný. Vynikajícím antistresem jsou trampolíny, je to dáno tím specifickým pohybem výskoků a dopadů na pružnou podložku. Velice rychle se do krve uvolní hormony štěstí, protáhnete většinu svalstva, nepřetěžujete klouby a páteř a zbavíte se černých myšlenek.

Kutilství

Někteří lidé považují za vrchol zábavy, když si sami něco vyrobí nebo opraví. Může to být cokoli a stejně tak je i rozdílná motivace. Většinou se však jedná o způsob, jak sami sobě dokázat, že nejste k ničemu, a že nepatříte do starého železa. Měřítkem kvality lidského ducha totiž není množství majetku, ale nabyté zkušenosti, vědomosti, schopnosti a dovednosti. Navíc je známo, že takoví lidé se nikdy nenudí a považují za zábavu celý svůj život.