Pozvěte francouzský venkov do ložnice

15.3.2021 Vyp Od uniad.cz

A právě takovou atmosféru provoněnou létem a květinami, si můžete přinést domů, pokud si zvolíte ložnici ve stylu Provence. Můžete vytvořit velice působivý a originální vzhled místnosti, kde se budete cítit jako na francouzském venkově.

Vhodné barvy

Pokud chcete vyzdobit svou ložnici v provensálském stylu, zaměřte se hlavně na světlé barvy, v čele s bílou, alternativně můžete použít také jemné pastelové barvy, béžovou nebo světle šedou.

S těmito světlými tóny získáte prosvětlenou místnost, a i malý prostor může působit vzdušně a příjemně.

A pokud mu chcete prostor oživit, udělejte to prostřednictvím dekorativních doplňků.

Například zelená nebo fialová jsou vhodné tóny, které kontrastují s neutrálními základními barvami a dodávají místnosti svěží nádech.

kytka

Ložnice ve stylu Provence a význam květin

Nejoblíbenějším doplňkem ložnice provence Skvelydomov jsou květiny. Nejde jen o květinové motivy, ale především o květiny jako dekorace, květináče s pokojovými květinami a řezané květiny. Ty budou vypadat skvěle, pokud zvolíte vázu vyrobenou ze skla. Přestože symbolem stylu je levandule, nemusíte se nutně soustředit jen na ni a můžete dát šanci i jiným, nejlépe drobnějším květinám. Klasicky do takové ložnice patří motiv květin na lůžkovinách, sedácích židlí a na závěsech.

proutí

Vhodný nábytek

Při výběru nábytku do provensálské ložnice bude bezpečnou volbou klasický dřevěný nábytek ve venkovském stylu, který nechá vyniknout přirozený vzhled a strukturu dřeva. Venkovský nábytek je robustní a s dlouhou životností. Dřevo je již staletí osvědčeným materiálem, hodně se využíval dub a buk, dnes se hodně prosazuje levnější borovice. S dřevem do svých domovů vnášíte opravdovou část přírody.

Dopřejte si krásný velký a prostorný prádelník, který může být základem pro nádherný kout plný dekorací, jako jsou již zmíněné květiny.

Chcete-li získat útulný pokoj, zahrňte do jeho vybavení malé doplňky z přírodních materiálů, jako jsou proutěné koše různých velikostí. Proutí má jasnou vazbu k přírodě a ložnici dodá zvláštní přirozený nádech. Pro noční stolky zvolte velmi nápadité dekorativní lampy.

Ložnice v tomto stylu potřebuje doladit

To vyžaduje fantazii a šikovnost. Nemusíte nutně vše kupovat hotové, ale pokud vytáhnete šicí stroj, můžete s jemnými látkami doslova vyčarovat celou řadu doplňků. Upřednostněte bavlnu a len, lehkost a vzdušnost.