Rychlovarná konvice

29.4.2023 Vyp Od uniad.cz

Každý ji máme, každý ji známe, každý den ji používáme, doma, v práci, v kanceláři.  Je pro nás již nepostradatelným pomocníkem, bez ní si to nedovedeme ani představit. Stačí jen, aby na chvilku vypnuli elektrický proud, a my pomalu ani nevíme, jak si ohřát vodu.
nalévání čaje
Když si chceme koupit novou konvici, vybíráme její obsah podle počtu členů domácnosti. Vyberme si takovou, která se nám bude líbit, protože ji budeme mít stále na očích. Měla by se nám dobře držet a neměla by klouzat v ruce. Nejběžnější a nejprodávanější je konvice z plastu, které se prodávají v různých barvách a tvarech. Jsou dostačující pro každou domácnost stejně jako nerezové, které jsou trvanlivější, lépe se udržují a čistí. Skleněná konvice bude pro naši kuchyň ozdobou, ale musíme se věnovat jejímu častému čištění a odstraňování kamene. Keramická konvice nám může zkrášlit kuchyni, dobře izoluje teplo, ale nevýhodou je však její hmotnost a vysoká cena.
konvice v kuchyni
Konvice se prodávají o obsahu jednoho až dvou litrů. Příkon by měla mít, aby byla hodna svého jména rychlovarná, alespoň2000W. Protože spotřebuje hodně elektrické energie, měli bychom ohřívat jen tolik vody, kolik právě potřebujeme. Skrytá topná spirála je pro údržbu konvice kvůli vodnímu kameni lepší, ale ohřev trvá o něco déle, než když je spirála odkrytá.
čaj a sušenky
Většina konvic je vybavena sítkem pro zachycení nečistot a vodního kamene. Mělo by být kvůli čištění vyjímatelné. V konvici by měl být dobře viditelný vodoznak, který nám ukáže bod nejnižší a nejvyšší možné hladiny vody. Otočná základna by měla být samozřejmostí. Některé konvice mají funkci regulace teploty, to znamená, že si můžeme nastavit teplotu od 70 do 100°C. Využijeme ji při vaření rozpustné kávy nebo zeleného čaje. Některé technické doplňky, jako je třeba Anti-Drip systém pro nalévání vody bez odkapávání nebo ochrana proti chodu naprázdno slouží pro naši bezpečnost.