Snadná údržba zahradního bazénu

29.6.2021 Vyp Od uniad.cz

Léto je pro děti tím nejlepším obdobím v roce a je to čas, kdy by měli zapomenout na vysedávání u počítačů a užít si pobyt venku. A není lepší a bezpečnější způsob, než je zabavit na zahradě, kde budou pod dohledem, a přesto vás nebudou zdržovat a rušit. Pořiďte dětem zahradní bazén!

Prodejci už několik let rozšiřují sortiment zahradních bazénů a zejména ty nadzemní, které si jednoduše můžete instalovat sami, jsou mezi lidmi velmi populární. Jejich další výhodou je, že je můžete instalovat bez stavebního povolení a nepotřebujete k tomu ani žádné odborné znalosti.

Vašim dětem tak dopřejete nikdy nekončící zábavu. A aby byla voda v bazénu stále křišťálově čistá, bude to chtít trochu péče. Starost o bazén není nijak náročná a můžete si ji ulehčit. Základem je samozřejmě funkční filtrace, která je u mnoha bazénů prodávaná zároveň s bazénem.

čištění bazénu2

Dalším pomocníkem, který vám pomůže s čistotou bazénu je plachta na přikrytí vodní hladiny. Kdykoliv se bazén nebude používat, můžete jej jednoduše přikrýt. Pokud zvolíte na přikrytí solární plachtu, využijete navíc sílu slunečních paprsků a vodu si ještě o pár stupňů ohřejete, aniž by vás to něco stálo. Nečistoty se často do bazénu dostanou přímo od lidí. Hodí se tedy i praktická sprcha před vstupem do bazénu. Tím nejjednoduššími řešením je solární sprcha, která se postará o ohřev vody na příjemnou teplotu a za ohřev vody nic nezaplatíte. Instalace sprchy v blízkosti bazénu je jednoduchá a potřebujete jen přívod vody.

čištění bazénu3

K čistotě vody přispívá i samotné čištění bazénu. To vyřešíte bazénovým vysavačem. Na trhu je jich hned několik druhů. Nejoblíbenějším druhem jsou poloautomatické vysavače, které jsou cenově dostupné a nevyžadují během práce asistenci. Zapojí se přímo do bazénové filtrace a ovládat je lze i dálkovým ovládáním. Vysavač tak jezdí po dně bazénu a systematicky čistí celé dno. Při nákupu je třeba věnovat pozornost doporučení, pro jak velké bazény jsou jednotlivé druhy vysavačů vhodné. Pokud vlastníte pouze malý bazén, k čištění vám bude stačit levný ruční vysavač. Naopak, pokud jste si dopřáli některý z luxusních modelů bazénů, můžete si údržbu usnadnil automatickým vysavačem bazénu, který pracuje nezávisle na bazénové filtraci a má svůj sběrný koš na nečistoty.