Co je OCD fulltone v2?

5.6.2021 Vyp Od uniad.cz

Asi každý z nás již někdy slyšel vystoupení amatérské hudební skupiny. Ty hrají nejčastěji na nejrůznějších plesech či zábavách a jiných podobných akcích. Jen málokdy mají své vlastní písničky. Obvykle hrají díla jiných interpretů – kde si samozřejmě zaplatili za to, že je mohou reprodukovat.

To ovšem neznamená, že mají práci příliš ulehčenou. Každou písničku je totiž potřeba v počítači za pomoci nejrůznějších hudebních programů upravit, což zde v podstatě znamená vytvořit znovu od základů, a přizpůsobit ji možnostem a dovednostem kapely jako celku i jejích jednotlivých členů.

hudba9

Je samozřejmé, že ačkoliv mnohdy tyto hudební skupiny vystupují živě, jen málokdy by byli schopni danou písničku skutečně přesně zreprodukovat, a to především pokud jde o podkreslující zvuky. Jistě, obvykle zde máme zpěváka, hráče na kytaru a na klávesy, ale kolik je zde například basistů? A přitom všichni víme, že basový zvuk je nezbytnou součástí mnoha moderních písní.

Zde si proto tyto kapely pomáhají přístroji, které dokážou vytvářet nejrůznější hudební efekty. Ty pak mohou zakomponovat do své produkce a dosáhnout tak žádoucího výsledku. O tom, že celé vystoupení pak vyzní podstatně lépe, není třeba říkat. A zde je potřeba, aby se lidem líbilo, neboť jen pak bude ona kapela najata i na další akce.

hudba10

Jedním z nejoblíbenějších zařízení sloužících právě pro tvorbu nejrůznějších zvukových efektů je i OCD fulltone v2. To se specializuje především na efekt obsessive compulsive overdrive, který je velmi často používaný. Zvládne toho však i mnohem více.

I proto se stal nezbytným pomocníkem mnoha nejen amatérských hudebníků. Jistě, nejedná se zrovna o nejlevnější investici. Proto je rozhodně dobré, pokud si jej můžete předem vyzkoušet a ujistit se, že je jednak kompatibilní s vaším zařízením a za druhé také produkuje ty efekty, které potřebujete. V naprosté většině případů se však nemusíte koupě obávat. Věřte, že vám rozhodně pomůže vaši hudební produkci zkvalitnit.