Nokia se snaží dostat opět na vrchol

29.4.2023 Vyp Od uniad.cz

Společnost Nokia byla dřív velice úspěšnou a vyhledávanou firmou. Jejich telefony se staly legendární, ovšem od přechodu z klasických na chytré telefony se mnohem více daří jiným firmám. Nokie 7.1 je novým modelem, který můžete na trhu najít od 25. října 2018, a to za cenu 8 799 Kč. Tato cena byla stanovena jako startovací, ale do devíti tisíc korun byste smartphonu měli snadno základní verzi pořídit.
modrá obrazovka
 
Základní parametry chytrého telefonu
Při nákupu se můžete těšit na moderní vzhled složený ze skla a kovu. Skleněná je přitom také zadní strana mobilu. Nabízí toho samozřejmě ale mnohem víc než jen krásný design, na kterém si Nokia nechala doopravdy záležet. Co dalšího vám nabízí?

  • Displej o velikosti 5,84“ s rozlišením 2280 x 1080 px.
  • Operační systém Android One a Android 8.1 Oreo.
  • Vysoký výkon zajišťuje osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 636.
  • Kapacita baterie činí 3060 mAh společně s možností rychlonabíjení.
  • Procesor má RAM paměť tři nebo čtyři GB a data můžete ukládat do 32 nebo 64 GB vnitřní paměti. Díky microSD slotu můžete mobilu přidat úložiště až o velikosti 400 GB. Takové množství prostoru nemůžete snad nikdy naplnit.

 nokia lumia
Užijte si snadné fotografování pomocí chytrého telefonu
Nokia 7.1 disponuje duálním fotoaparátem, který slibuje nejrůznější vychytávky. Hlavní ze dvou zadních objektivů má rozlišení 12 megapixelů se světelností f/1.8. Druhý zadní fotoaparát má pouhých 5 megapixelů, ale zaručeně vám to bude stačit. Druhý z objektivů totiž slouží především pro snímky ve stylu bokeh. To znamená, že je jedna část snímku ostrá a zbytek je rozostřený.
 
Druhý z objektivů slouží také na to, abyste si během fotografování mohli užít trochu zábavy. Slouží k tomu režim Dual Sight, díky kterému můžete na fotografie aplikovat 3D obličeje či filtry. Máte ovšem také možnost tzv. Bothies, se kterým můžete aktivovat přední a zadní kameru zároveň. Když už jsme zmínili přední objektiv, tak ten disponuje rozlišením 8 megapixelů a světelností f/2.0.