Skleněné prvky v moderní domácnosti

23.5.2022 Vyp Od uniad.cz

Moderní styl bydlení znamená zařízení bytu tak, aby vše bylo praktické, funkční, jednoduché, ale zároveň stylové, a čisté. Mezi oblíbené materiály využité v moderních domácnostech pak patří kovy, kámen, a sklo. Proč sklo? Jelikož má hladký povrch, který krásně odráží světlo, tudíž vzbuzuje otevřenější dojem. Sklo je zároveň jednoduchý a čistý materiál, který lze využít na spoustu způsobů. Například?

Zábradlí

Skleněné zábradlí lze využít jak na schody, terasu, či balkon. Skleněným zábradlím se myslí skleněné výplně, které lze vsunout do zábradlí jakéhokoliv materiálu, nejlépe však kovu. Ačkoliv se to nezdá, údržba skleněných výplní není vůbec složitá. Lze je pouze otřít vlhkým hadříkem. Proti otiskům a nečistotám pak fungují nejrůznější spreje. pokud však máte odvahu, můžete vyzkoušet rovnou celé skleněné schodiště, kdy jsou nášlapy vyrobeny ze speciálního skla, které pod vámi nepraskne, a vypadá skutečně luxusně. Pro nezávaznou poptávku můžete kontaktovat firmu, zabývající se výrobou těchto prvků, jako je například firma K.M.K. design.

skleněné zábradlí

Dveře

Dále jsou pak čím dál populárnější skleněné, či prosklené dveře, které nejenže vypadají stylově, ale dokonce krásně propouští světlo, a tak díky nim celý dům působí otevřeněji, čistěji, a dýchá pozitivní energií. Pro větší soukromí u některých místností pak lze použít například mléčné sklo, které stále částečně propouští světlo, zároveň však nechává skryté, co nemá být viděno.

skleněné dveře

Koupelnové prvky

Sklo vypadá dobře i v koupelnách, a to ať už jako skleněná zástěna sprchového koutu, skleněná podložka pod umyvadlo, nebo třeba i u drobnějších doplňků, jakými jsou dávkovače mýdla, kelímky na kartáčky, a další.

Dekorace

Skleněné dekorace jsou poslední dobou čím dál větším hitem, díky jejich čistému, a nekonvenčnímu designu. Skleněné vázy, skleněné květináče, sošky celé ze skla, skleněné botníky, či police s podsvícením, to vše dodá prostoru úplně jinou úroveň.